logo.png

Systemy oddymiania

Firma Rewa specjalizuje się w opracowywaniu i wytwarzaniu nowoczesnych systemów oddymiania. Dzięki różnym wariantom biernego systemu przeciwpożarowego w postaci oddymiania grawitacyjnego można skutecznie odprowadzić dym powstający podczas pożaru. Urządzenia do systemów oddymiania zwiększają bezpieczeństwo podczas akcji ewakuacyjnej i zmniejszają ryzyko zaczadzeń, zatrucia toksycznymi substancjami oraz ograniczają rozprzestrzenianie się pożaru. Urządzenia mogą być także używane jako dodatkowa wentylacja lub system do przewietrzania obiektów.

Producent klap oddymiających

Rewa jest doświadczonym producentem klap oddymiających. Firma działa od 1995 roku i dostarcza urządzenia przeciwpożarowe na najwyższym poziomie. Siedziba mieści się w miejscowości Wola Rafałowska, nieopodal Rzeszowa. Obszarami ekspansji przedsiębiorstwa są rynki krajów tzw. starej unii, m.in. Francja. Ugruntowaniem pozycji na rynku Unii Europejskiej jest współpraca z niemiecką firmą Rodeca GmbH, znanego producenta płyt poliwęglanowych do systemów przeszkleń, fasad oraz okien i świetlików dachowych.
Przedsiębiorstwo Rewa jest obecne również na rynkach krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Firma jest obecna m.in. na rynku rumuńskim, za sprawą umowy licencyjnej, jakiej udzieliła firmie Firex na produkcję swoich wyrobów. Od 2002 roku Rewa posiada również certyfikaty pozwalające na prowadzenie sprzedaży na rynku rosyjskim. Produkty Rewa przeszły procedurę certyfikacyjna w Moskiewskim Instytucie „POŻTEST” i uzyskały Certyfikaty Zgodności nr ROSS PL.BB02.N01462 oraz Certyfikat Bezpieczeństwa Pożarowego CCPB.PL.UP.001.W02714, a także Licencję YP001.W02714. Rewa była pierwszą firmą, która uzyskała takie dokumenty.
​Firma Rewa jest aktywna także na rynku krajowym. Oferuje pełne wsparcie przy wykonywaniu systemów bezpieczeństwa przeciwpożarowego, począwszy od projektowania systemów oddymiających, aż po sporządzenie dokumentacji powykonawczej. Prowadzi również serwis dostarczanych urządzeń.

Systemy doświetlania budynków

Rewa to także producent systemów doświetlania budynków. Dzięki oferowanym pasmom świetlnym można zapewnić większą ilość naturalnego światła dziennego w halach produkcyjnych, magazynach, obiektach handlowych lub sportowych. Takie rozwiązanie pomaga w zmniejszeniu kosztów sztucznego oświetlenia i korzystnie wpływa na ludzi przebywających w budynkach.

Systemy włazów dachowych

Wśród produktów wytwarzanych przez firmę Rewa znajdują się również systemy wyłazów dachowych. Umożliwiają one dostęp do dachów hal sportowych, magazynów czy budynków produkcyjnych. Oferowane rozwiązania gwarantują dobrą izolację termiczną i wodną. Włazy dachowe produkowane przez Rewę to ułatwienie przy prowadzeniu prac konserwacyjnych, naprawach systemów wentylacyjnych czy klimatyzacyjnych, a także podczas odśnieżania dachów czy napraw pokrycia.
©2021 Rewa Sp. z o.o. | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Created by: Michał Kruczek