logo.png

Systemy oddymiania

Oferowane systemy oddymiania podnoszą bezpieczeństwo ludzi przebywających w zasięgu pożaru i zagrożonych wynikającym z niego zadymieniem. Odpowiednie odprowadzanie dymu i toksycznych gazów chroni także przed stratami materialnymi związanymi z zadymieniem. Specjalizacją naszej firmy jest opracowywanie i wytwarzanie urządzeń do systemów oddymiania wpływających na bezpieczeństwo i pozwalających spełniać wymagania PPOŻ.

Systemy do ochrony zdrowia i życia

Dym będący skutkiem ubocznym spalania jest dużym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia człowieka. W jego składzie znajduje się wiele szkodliwych substancji, takich jak cyjanowodór, fosgen i tlenek węgla, będący najczęstszą przyczyną zatruć. Niebezpieczeństwo stanowi nie tylko wdychanie dymu, ale również ograniczona widoczność. Dlatego systemy oddymiania pomagają w ucieczce oraz sprawnym przeprowadzeniu akcji ratowniczej przez straż pożarną.

System oddymiania grawitacyjnego w akcji

System oddymiania grawitacyjnego składa się z:
    • kurtyn dymowych,
    • klap oddymiających,
    • otworów napowietrzających.
Taka konstrukcja pozwala wykorzystać efekt przeciągu w celu wywołania naturalnego przepływu dymu i nagrzanego powietrza. Różnica ciśnień pomiędzy otworami oddymiającymi oraz napowietrzającymi, a także gazy o wyższej temperaturze, które unoszą się ku górze sprawiają, że dym zostaje szybko usunięty z wnętrza budynku. Okna i klapy dachowe znajdujące się zarówno na dachu, jak i fasadzie budynku automatycznie otwierają się. Istotne jest otworzenie ręczne lub mechaniczne okien i drzwi na najniższej kondygnacji budynku. W ten sposób dym i nagrzane powietrze zostaną usunięte z pomieszczeń i dróg ewakuacyjnych. System kontrolowany jest przez centralę zasilająco-sterującą i może być uruchomiony automatycznie, po otrzymaniu sygnału z czujników dymowych, ręcznie lub za pomocą sygnalizacji pożaru, która została zamontowana w budynku.

W jakich obiektach stosuje się systemy oddymiania?

Systemy oddymiania zwiększają bezpieczeństwo przede wszystkim w większych, kilku kondygnacyjnych budynkach. Nasze produkty trafiają najczęściej do obiektów firmowych, biurowców, centrów handlowych, muzeów, urzędów i innych placówek. Dodatkową zaletą oferowanych przez nas systemów jest możliwość wykorzystania systemu jako dodatkowej wentylacji lub do przewietrzania obiektów.
©2020 Rewa Sp. z o.o. | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Created by: Michał Kruczek