logo.png

Reguły rozmieszczania klap oddymiającychZatrucie tlenkiem węgla, potocznie nazywanym czadem (CO), na skutek wybuchu pożaru może prowadzić do wielu niebezpiecznych dla zdrowia i życia ludzi powikłań, pośród których wyliczyć można np. drgawki, śpiączkę, a nawet śmierć.

Czytaj dalejKlapy dymowe jako rozwiązanie dla klatek schodowychObowiązujące w naszym kraju przepisy jasno określają konieczność uwzględnienia w planie ewakuacyjnym budynków mieszkalnych drogi ewakuacji prowadzącej przez klatki schodowe, które mają stanowić w rozumieniu niniejszych ustaleń drogę bezpiecznej ewakuacji. Aby bezpieczna ewakuacja mogła być możliwa, stosowane są klapy dymowe, które znajdują zastosowanie jako niezbędna część systemu przeciw pożarowego na klatkach schodowych.

Czytaj dalejJakie funkcje pełnią wyłazy dachowe?Wyłazy dachowe umożliwiają bezpieczne wyjście na dach w celu wykonania prac remontowych, instalacyjnych, kominiarskich itp. W dzisiejszym artykule prezentujemy najważniejsze funkcje wyłazów dachowych. Zapraszamy do lektury wpisu.

Czytaj dalejJakie funkcje pełnią osłony przeciwwiatrowe?System przeciwpożarowy jest niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa m.in. osób pracujących w wielkich halach przemysłowych czy magazynowych, ale także dla osób odwiedzających centra handlowe.

Czytaj dalejRozmiar klapy dymowej. Dlaczego to ma znaczenie?Instalując w danych budynku system przeciwpożarowy, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, by był on odpowiednio dobrany. Jednym z nich jest rozmiar klapy dymowej. Jak odpowiednio go dobrać do naszych potrzeb? I dlaczego ma to tak duże znaczenie?

Czytaj dalejCharakterystyka krat antyupadkowychKlapy dymowe są ważnym elementem systemu przeciwpożarowego. Dzięki nim istnieje możliwość odprowadzenia gazów powstałych w czasie pożaru, co pozwala m.in. na oczyszczenie z nich dróg ewakuacyjnych. Klapy dymowe warto wyposażyć w kraty antyupadkowe. Czym one są i dlaczego są ważne?

Czytaj dalej