logo.png

Jakie funkcje pełnią wyłazy dachowe?Wyłazy dachowe umożliwiają bezpieczne wyjście na dach w celu wykonania prac remontowych, instalacyjnych, kominiarskich itp. W dzisiejszym artykule prezentujemy najważniejsze funkcje wyłazów dachowych. Zapraszamy do lektury wpisu.

Czytaj dalejCharakterystyka krat antyupadkowychKlapy dymowe są ważnym elementem systemu przeciwpożarowego. Dzięki nim istnieje możliwość odprowadzenia gazów powstałych w czasie pożaru, co pozwala m.in. na oczyszczenie z nich dróg ewakuacyjnych. Klapy dymowe warto wyposażyć w kraty antyupadkowe. Czym one są i dlaczego są ważne?

Czytaj dalejElementy wyposażenia klapy dymowejSystemy oddymiania są niezbędne w budynkach magazynowych czy przemysłowych, a także w obiektach użytku publicznego. Są zabezpieczeniem przed skutkami pożarów i wszelkimi niebezpieczeństwami z nimi związanymi. Ich najważniejszymi elementami są klapy oddymiające. W jakie elementy wyposażone są klapy dymowe?

Czytaj dalejJak wykonywane są pasma świetlne?Klapy oddymiające w formie pasm świetlnych znajdują swoje zastosowanie szczególnie w dużych budynkach – halach produkcyjnych, handlowych, magazynowych czy w supermarketach. Pasma świetlne w takich miejscach spełniają funkcję nie tylko systemu oddymiającego w czasie pożaru, lecz także systemu doświetlającego. Jak więc wykonywane są pasma świetlne?

Czytaj dalejWybór klapy dymowej. Na co zwrócić uwagę?Prawidłowo działający system oddymiania jest ważnym elementem ochrony ludzi w czasie pożaru. Aby spełniał on swoją funkcję, każdy z jego elementów powinien dobrze funkcjonować. Jak wybrać klapę dymową? Na co zwrócić uwagę?

Czytaj dalejAutomatyczne wyzwalanie klapy dymowej w praktyceSystemy oddymiania grawitacyjnego są niezbędnym elementem każdego dużego budynku. Ich elementami są klapy dymowe, inaczej nazywane klapami oddymiającymi. Jak one działają? Jak wygląda automatyczne wyzwalanie klapy dymowej w praktyce?

Czytaj dalej