logo.png

Klapy dymowe

Proponowane przez nas klapy dymowe DYMKLAP montowane są na dachach. Ich zadaniem jest sprawne usuwanie dymu, ciepła i substancji toksycznych uwalniających się w czasie pożaru z pomieszczeń. Klapy te sprawdzają się też jako doświetlenie i przewietrzanie pomieszczeń, a ich zastosowanie jest szerokie. Montowane są m.in. na halach sportowych, produkcyjnych, szkolnych, dużych sklepach czy domach towarowych. Wykorzystywane są również jako wyłazy dachowe.

Klapy dymowe pełnią także funkcje takie jak usprawnienie ewakuacji, ponieważ pozwalają na szybkie oczyszczenie z dymu dolnej części pomieszczeń i przyśpieszenie tym samym akcji ratowniczej. Dzięki nim konstrukcja budynku odciążana jest termicznie.

Jakie klapy oddymiające oferujemy?

W naszej ofercie klapy oddymiające dostępne są w wersji kwadratowej, prostokątnej, jednoskrzydłowej i dwuskrzydłowej, a także z podstawą o budowie prostej lub skośnej. Standardowo ich podstawa zrobiona jest z blachy stalowej ocynkowanej, a od strony zewnętrznej jest ona ocieplona wełną mineralną. Z kolei z poliwęglanowej płyty komorowej wykonane jest wypełnienie skrzydła klapy. W sprzedaży mamy zarówno klapy oddymiające punktowe, jak i oddymiające w pasmach świetlnych.

Wszystkie oferowane przez nas modele cechuje:

  • niezawodne działanie,
  • wytrzymałość na obciążenie śniegiem,
  • odporność na skrajne temperatury,
  • szczelność, która zapobiega wychładzaniu się pomieszczeń nawet podczas silnego wiatru.

Klapy na indywidualne zamówienie

Jako producent klap dymowych możemy dostosować ich konstrukcję do indywidualnych wymagań Klienta, np. zmieniając materiał podstawy i przykrycia, pamiętając przy tym o zachowaniu odpowiednich podstawowych parametrów wynikających z obowiązku klasyfikacji. Zgodnie ze zharmonizowaną normą PN-EN12101-2:2005 klapy dymowe przed przekazaniem do użytkowania poddawane są badaniom technicznym. Jeżeli są Państwo zainteresowani ich montażem na swoim budynku, zapraszamy do telefonicznego lub mailowego kontaktu z naszą firmą. Z chęcią odpowiemy na dodatkowe pytania dotyczące oferty i doradzimy przy wyborze optymalnego rozwiązania.

Wyposażenie klap dymowych

Ponieważ klapy dymowe pełnią wiele dodatkowych funkcji, np. wentylacji użytkowej, wyposażone są w liczne elementy. Na budowę całego systemu składa się m.in. elektryczny lub pneumatyczny mechanizm otwierania i zamykania. Przydatnym wyposażeniem są również kraty antyupadkowe, które jak sama nazwa wskazuje, chronią przed upadkiem z wysokości. Dzięki temu rozwiązaniu klapy dymowe uzyskują klasę SB 1200. Na uwagę zasługują również czujniki otarcia w systemach sterowania, które ułatwiają weryfikację stanu klap oraz systemów antywłamaniowych.

©2021 Rewa Sp. z o.o. | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Created by: Michał Kruczek