Systemy oddymiania
Skuteczne odprowadzanie dymu i toksycznych gazów z budynków w razie pożaru jest koniecznością w przypadku każdego obiektu architektonicznego. Systemy oddymiania podnoszą bezpieczeństwo ludzi przebywających w danym obiekcie w razie zagrożenia pożarowego. Chronią także przed stratami materialnymi, które związane są z zadymieniem pomieszczeń i klatek schodowych. Zajmujemy się opracowywaniem i produkowaniem urządzeń do systemów oddymiania wpływających na bezpieczeństwo ludzi oraz pozwalających spełniać wymagania PPOŻ. Systemy oddymiania pomagają w ucieczce oraz sprawnym przeprowadzeniu akcji ratowniczej przez straż pożarną.
Systemy oddymiania składają się z:
- kurtyn dymowych,
- klap oddymiających,
- otworów napowietrzających.
Jak działa system oddymiania?
System oddymiania uruchamia się w momencie wybuchu pożaru. Zostaje wyzwolony przy pomocy czujki dymowej, przycisku oddymiania lub zewnętrznych urządzeń. Napędy otwierają otwory oddymiające w fasadach lub w dachu budynku, przez które następnie wydostają się na zewnątrz trujące gazy, dym oraz gorące powietrze. Łatwiejszy dostęp straży pożarnej do źródła ognia, oddymienie dróg ewakuacyjnych, a także ochrona konstrukcji budynku to bardzo ważne działania w trakcie pożaru. Sprawny system oddymiania musi zostać dobrze zamontowany, a jego poszczególne elementy połączone w taki sposób, aby zapewniały niezawodne działanie w obiekcie. Od skuteczności systemu oddymiania zależy życie i zdrowie ludzi, dlatego należy zainwestować w produkty sprawdzonych producentów. Na co dzień sterowane urządzenia do odprowadzenia dymu i ciepła mogą służyć do wentylacji pomieszczeń.
Proponowane przez nas systemy oddymiania wykorzystują najnowsze osiągnięcia technologiczne, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i skuteczność działania. Ponadto, nasze systemy oddymiania są wyposażone w zaawansowane mechanizmy sterowania, które pozwalają na precyzyjne kierowanie przepływem powietrza w celu skierowania dymu i gorących gazów poza budynek. To z kolei umożliwia szybką i bezpieczną ewakuację osób oraz minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się ognia.
W jakich obiektach stosuje się systemy oddymiania?
Systemy oddymiania stosuje się w budynkach firmowych i obiektach użyteczności publicznej, w tym: biurowcach, centrach handlowych, muzeach i urzędach. W każdym obiekcie istnieje zagrożenie pojawienia się dymu lub ognia, dlatego należy zadbać właściwą instalację przeciwpożarową.
Obiekty, w których występuje obowiązek stosowania systemów oddymiania to:
- budynki niskie (N) i średniowysokie (SW),
- budynki wysokie (W) i wysokościowe (WW),
- kryte ciągi piesze (pasaże),
- przykryte dziedzińce wewnętrzne,
- podziemne kondygnacje budynku,
- klatki schodowe i przedsionki przeciwpożarowe.
W naszej ofercie znajdziesz systemy oddymiania, które doskonale wpisują się w każdą architekturę wnętrza. Dzięki szerokiemu wyborowi materiałów, kształtów oraz kolorów, nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Nie musisz obawiać się, że system oddymiania zaburzy harmonię budynku - wręcz przeciwnie, może stać się jego integralną częścią.
Zachęcamy do kontaktu z nami w celu zapoznania się z ofertą naszych systemów oddymiających. Oferujemy rozwiązania zawsze dopasowane technicznie i finansowo do indywidualnych wymagań naszych klientów.